24 czerwca 2024
Redukcja tkanki tłuszczowej

Redukcja tkanki tłuszczowej

Redukcji tkanki tłuszczowej podejmują się nie tylko osoby, które chcą pozyskać doskonałą, smukłą sylwetkę, ale również wszyscy, którym marzy się idealnie wyrzeźbione ciało. Ci spędzają więc długie godziny na siłowni czy w sali treningowej, by tłuszcz zamienić zwyczajnie w mięśnie. Okazuje się jednak, że trud może nie przynieść odpowiednich rezultatów bowiem wraz z ćwiczeniami powinna być stosowana odpowiednia dieta. Taka, dzięki której usprawni się nasz metabolizm, przyśpieszy trawienie a zbędne kalorie nie będą odkładać się pod postacią niechcianego tłuszczyku.

Catering fit i ćwiczenia jako połączenie w walce ze zbędnymi kilogramami

Przede wszystkim dieta musi być ustalona indywidualnie do potrzeb każdej osoby, która chce rozpocząć żmudną pracę nad swoim ciałem a jej efektem ma być właściwa redukcja tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy, że dieta nie może być zbyt drastyczna a my nie powinniśmy w zbyt szybkim tempie zrzucać zbędnych kilogramów. Wiadomym jest, że wtedy pozbędziemy się również mięśni a przecież nie zupełnie o to nam chodzi. Kolejną kwestią jest efekt jo-jo, który w przypadku stosowania nieodpowiednio dobranej diety pojawi się bardzo szybko a stracona tkanka tłuszczowa pojawi się w szybkim tempie i to w jeszcze bardziej zwiększonej ilości.

Jak doradza każdy dobry dietetyk, dieta ma być uboga w węglowodany i tłuszcze za to bogata w białko. Jadłospis musi być ustalony indywidualnie do potrzeb każdej osoby ze względu na zróżnicowane zapotrzebowanie oraz trening fizyczny, jaki stosuje. Pamiętajmy, że redukcja tkanki tłuszczowej to w 30% ćwiczenia i aż 70% prawidłowo stosowanej diety. Odpowiednie żywienie powinno być przygotowane w sposób przemyślany. Tutaj idealnie sprawdzi się pudełkowe jedzenie. Warszawa jest przykładem miasta, w którym można skorzystać z cateringu dietetycznego z dowozem. Jest to duży komfort, ponieważ nie musisz się martwić o przygotowywanie wysoko jakościowych posiłków oraz o zabieranie ich z sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *