24 czerwca 2024
Kiedy należy iść z dzieckiem do laryngologa?

Kiedy należy iść z dzieckiem do laryngologa?

Pierwszym lekarzem dziecka jest jego matka. Pozostając w stałym kontakcie ze swoim dzieckiem, jako pierwsza zauważa, kiedy coś jest nie tak. Z łatwością dostrzega, kiedy dziecko jest głodne, rozdrażnione, wyczuwa również pierwsze symptomy choroby. W tym ostatnim przypadku, jej zadaniem jest zabrać dziecko do lekarza. Kiedy powinien nim być laryngolog?

Czym zajmuje się laryngolog?

Laryngolog jest specjalistą od schorzeń uszu, gardła i krtani. Jest niezastąpiony również w wypadku kłopotów ze zmysłami węchu, smaku i równowagi. Przeprowadza także zabiegi chirurgiczne, lecząc zapalenia ślinianek, zatok przynosowych, migdałków, języka, krtani czy ucha.

Wśród okoliczności, które mogą skłonić mamę do przyprowadzenia dziecka na konsultację laryngologiczną znajdują się m.in:

  • Utrata słuchu
  • Zatkanie uszu woskowiną
  • Infekcje ucha (zapalenie ucha)
  • Świnka

W czym pomoże laryngolog dziecięcy Warszawa?

Warszawa może się poszczycić doskonałymi fachowcami laryngologii dziecięcej. Potrafią oni dostosować się do potrzeb najmłodszych pacjentów i dobrać stosowne do ich wieku metody leczenia. Angina, przerośnięte migdałki, rozszczep wargi, deformacje twarzoczaszki – z każdą z tych przypadłości należy zwrócić się do lekarza.

Nigdy nie należy podejmować prób samodzielnego leczenia chorób jamy nosowo-gardłowej w warunkach domowych, zwłaszcza o charakterze zakaźnym. W tego typu przypadłościach, nosogardziel powinien koniecznie obejrzeć laryngolog. Konstancin jest siedzibą Centrum Medycznego Krajmed, gdzie zajmą się nim najlepsi specjaliści w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *