24 lipca 2024
Jak przeprowadzane jest badanie USG?

Jak przeprowadzane jest badanie USG?

Badanie ultrasonografem to złoty standard w dziedzinie diagnostyki klinicznej. Mało inwazyjne, bezbolesne i szybkie usg sprawia, że w naszym gabinecie pojawia się coraz więcej pacjentów, którzy potrzebują trafnej diagnozy swoich dolegliwości z pomocą usg jamy brzusznej. Warszawa jest miastem, w którym działamy od lat, skupiając wokół siebie specjalistów z zakresu medycyny i techniki – pracujemy na wysokiej jakości sprzęcie, nad którego sprawnością czuwamy cały czas.

Jak przygotować się do badania USG jamy brzusznej?

Przed każdą wizytą, diagnosta dodatkowo udziela pacjentowi dodatkowych wskazówek, dotyczących właściwego przygotowania się do badania. USG jamy brzusznej wymaga często zachowania odpowiedniej diety, przez wskazany przez lekarza czas poprzedzający badanie. Złogi w żołądku czy jelitach mogą zaburzać właściwy obraz jamy brzusznej. Niejednokrotnie konieczne jest także podanie tak zwanego kontrastu, do którego przyjęcia medyk przygotowuje pacjenta.

Jakie jeszcze badania ultrasonograficzne przeprowadzamy?

W naszym centrum oceniamy stan różnych narządów poprzez UsgWarszawa jako stolica przyciąga pacjentów z całego kraju, dlatego w naszej ofercie medycznej mamy również diagnostykę chorób tarczycy czy usg piersi. Analizujemy także stan chorób onkologicznych umiejscowionych nie tylko w jamie brzusznej, ale i w układzie chłonnym.

Wieloletnie doświadczenie i nowoczesny sprzęt czynią badania usg wykonywane w naszej przychodni bardzo precyzyjnymi, a trafność stawianych diagnoz skutecznie przekłada się na ilość wyleczonych chorych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *