24 czerwca 2024
Gdzie jechać z dzieckiem? Wybór pediatry.

Gdzie jechać z dzieckiem? Wybór pediatry.

W przypadku nagłej choroby warto szybko udać się z dzieckiem do specjalisty, jakim jest pediatra – Poznań ma szeroką ofertę publicznych i prywatnych placówek. Gdzie udać się z dzieckiem kiedy choruje i jakie objawy powinny skłonić rodziców do wizyty u pediatry?

W nagłych przypadkach – pediatryczna izba przyjęć.

Jeśli szukasz nagłej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia i życia dziecka z pewnością pierwszym wyborem jest szpital z pediatryczną izbą przyjęć. Jeśli mieszkasz w dzielnicy Grunwald – pediatra obejrzy dziecko w szpitalu przy ul. Szpitalnej. Natomiast jeśli Twoje miejsce zamieszkania to np. centrum albo Jeżyce – pediatra będzie bliżej w szpitalu na ul. Krysiewicza. Sygnały, które powinny skłonić rodzica do natychmiastowej wizyty na izbie przyjęć to np. wysoka gorączka z utratą przytomności, nagłe, silne, ostre bóle brzucha, objawy odwodnienia przy silnych wymiotach, zasłabnięcia, omdlenia lub groźne urazy. Na szczęście takie przypadki są rzadkie i częściej rodzice szukają po prostu kogoś takiego jak zaufany pediatra prywatnie – Poznań daje możliwość znalezienia dobrego specjalisty.

Gdzie pracuje najlepszy pediatra – Grunwald, Jeżyce i inne dzielnice mają swoich specjalistów

Dobry kontakt z lekarzem pediatrą jest bezcenny. Rodzice często martwią się o swoje dzieci i szybko szukają dla nich pomocy. Szukasz lekarza jakim jest pediatra prywatnie – Poznań jest duży, więc zacznij od swojej okolicy. Warto wybrać specjalistę, który ma nie tylko doświadczenie, ale także empatię i dobry kontakt z dzieckiem i rodzicem. „Jeśli szukasz specjalisty jakim jest lekarz dla dziecka – Poznań ma wiele do zaoferowania, ale nie wybieraj go przypadkowo” – mówi lekarz pediatra, Poznań prywatnie tata dwójki małych dzieci. ‘Dobrze wiem jak bardzo skomplikowane i niepokojące potrafią być objawy, a dziecko często nie jest w stanie przekazać samo informacji co i jak mocno je boli. Poza tym rzadko udaje się postawić diagnozę od razu, potrzebne są dodatkowe badania oraz umiejętność ich interpretacji. Nie ma odpowiedzi gdzie przyjmuje najlepszy pediatra – Jeżyce, Grunwald czy może centrum. Raczej kierowałbym się opiniami o lekarzu oraz informacjami o jego doświadczeniu i kompetencjach” – uzupełnia lekarz.

Pediatra na NFZ a może pediatra prywatnie – Poznań daje wybór

Jeśli dziecko nie ma dużych problemów ze zdrowiem, a wizyty u pediatry ograniczają się do badań profilaktycznych oraz szczepień wówczas można z powodzeniem skorzystać z oferty publicznych placówek medycznych, gdzie znajdzie się niejeden doskonały pediatra. Poznań zapewnia dzieciom opiekę zdrowotną i do takiej placówki można także dodzwonić się jeśli potrzebne jest chociażby zwolnienie z powodu choroby dziecka. Często jednak rodzice wolą mieć wybranego jednego pediatrę, który będzie dla nich dostępny także poza godzinami pracy państwowych placówek. Wówczas rozwiązaniem będzie prywatny pediatra – Poznań także ma szeroką ofertę takich specjalistów, nawet dojeżdżających na wizyty domowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *