28 maja 2024
Czy modelowanie brzucha to sposób na odchudzanie?

Czy modelowanie brzucha to sposób na odchudzanie?

Sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest wiele. Niektóre z nich realizowane są także w klinikach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Czasem jednak pacjenci błędnie oceniają niektóre zabiegi, uważając, że pozwolą im one znacznie skrócić drogę do atrakcyjnej, szczupłej sylwetki.

Doskonałym na to przykładem jest modelowanie brzucha, czyli zabieg, który pod żadnym pozorem nie powinien być umieszczany w kategorii „sposobów na odchudzanie”. Cel jego wykonywania jest bowiem zupełnie inny. Co prawda ma on związek z kwestiami estetycznymi, ale z reguły nie jest to bezpośrednio związane z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj dotyczy stanu po gwałtownym odchudzaniu lub po porodzie.

Plastyka brzucha – Warszawa

 

Na czym polega ten zabieg? W głównej mierze związany jest z precyzyjnym usunięciem nadmiaru skóry, a także tkanki podskórnej. Następnie dochodzi do odpowiedniego wygładzenia skóry, jak również do poprawy konturów zarówno brzucha, jak i talii.

Modelowanie może być zalecane wówczas, gdy osoba zgłaszająca się do kliniki przebyła intensywną terapię odchudzającą, w efekcie której skóra na brzuchu jest mocno naciągnięta i zwisa. Kandydatkami do plastyki są ponadto kobiety po przebytych ciążach, jak również pacjentki zmagające się z wiotkością powłok – skóry lub warstwy mięśniowo-powięziowej.

Zabiegi modelowania brzucha wykonywane są po to, aby znacząco poprawić wygląd tego obszaru ciała. Często służą one również zwiększeniu napięcia mięśniowego, co w znaczący sposób zwiększa jakość codziennego życia.

Niezależnie od ostatecznych przyczyn, na plastykę brzucha należy zgłosić się do klinik gwarantujących wysoką skuteczność realizowanych zabiegów, jak również odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Takie placówki znaleźć można poprzez analizę oferty rynkowej i opinii publikowanych przez inne osoby. Przeprowadzenie dokładnej analizy to najlepszy sposób na to, aby dokonać prawidłowego wyboru. Przełoży się to oczywiście na końcowy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *